Volleyball
|
Trentino
— Jastrzebski Wegiel
05 May 15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Conegliano
— Monza
05 May 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Al-Ahly Cairo
— Zamalek
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Partizani
— Tirana
17:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ain Azel
— ES Tadjenanet
16:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ASJ Karma
— JS Messelmoune
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Blida
— Ouled Adouane
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ESE Eulma
— WA Tlemcen
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MB Bejaia
— CS Nedroma
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Centro Asturiano U-21
— Circulo Trovador U-21
19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ferro Carril Oeste B U-21
— Lomas de Zamora B U-21
19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UBA U-21
— Atletico Atlanta U-21
19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lomas del Palomar U-21
— Porteno Atletico U-21
20:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UTN
— Caribenos
05 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ateneo Popular Versailles
— Saenz Pena
05 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UTN
— Banco Frances
05 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dinamo
— Mladost Zagreb
19:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bogor
— Jakarta Bhayangkara
05 May 08:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Jakarta Pertamina
— Sukun Badak
05 May 12:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Jakarta Elektrik
— Gresik Petrokimia
05 May 10:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Virtus Fano
— Belluno
05 May 18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Grottazzolina
— Cantu
05 May 17:00
|
1st Leg 3:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Cuneo
— Delta Porto Viro
05 May 18:00
|
1st Leg 1:3
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Emma Villas
— Brescia
05 May 18:00
|
1st Leg 2:3
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ravenna
— Prata di Pordenone
05 May 18:00
|
1st Leg 3:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Savis Cargo Broker
— Libellula
19:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Mounsef
— Abnaa Ghalboun
16:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Flyers
— Falcons
05 May 14:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Paola
— Swieqi Phoenix
05 May 16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
California Los Angeles Bruins
— Long Beach State 49ers
22:10
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Perpetual Altas
— Emilio Aguinaldo College Generals
05 May 02:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Saint Benilde Blazers
— Lyceum Pirates
05 May 10:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
D'Navigators Iloilo
— Philippine Navy
05 May 03:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Cignal
— Criss Cross King Crunchers
05 May 05:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Far Eastern University
— Santo Tomas Growling Tigers
05 May 07:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Creamline Cool Smashers
— Chery Tiggo Crossovers
05 May 09:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Choco Mucho Flying Titans
— Petro Gazz Angels
05 May 11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
University Perpetual Help System Lady Altas
— Emilio Aguinaldo College Lady Generals
05 May 04:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Saint Benilde Lady Blazers
— Lyceum Lady Pirates
05 May 07:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Santo Tomas Tigresses
— De La Salle Lady Spikers
05 May 11:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Visla Bydgoszcz
— Arka Tempo Chelm
19:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Benfica
— Sporting
19:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mamede
— Clube Nacional De Ginastica
20:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Alunos
— Calheta
21:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fonte Bastardo
— ADR Unidos Por Si
20:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Vitoria
— Benfica
20:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ALA Gondomar U-21
— Benfica U-21
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Espinho U-21
— Leixoes U-21
17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Police Club
— Al-Sadd
17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Kirehe
— IPRC Musanze
05 May 10:00
|
|||||||||||||||||
|
|
East Africa University Kigali
— IPRC Ngoma
05 May 12:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Police
— Gisagara
05 May 14:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Rio Duero Soria
— Guaguas
18:30
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Hammam Lif
— Bousaid
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Esperance ST
— CF Carthage
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ndejje
— Sport-S
05 May 11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Hebraica
— Bohemios
23:15
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Banco Republica
— BPS
05 May 01:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bohemios Juniors
— Juan Ferreira M
06 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Juan Ferreira
— Areteia
06 May 00:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Udelar
— Nacional
06 May 00:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|