Volleyball
|
Trentino
— Jastrzebski Wegiel
05 May 15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Conegliano
— Monza
05 May 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ASW Bejaia
— National Alcohol
12:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
KCB
— ASEC
14:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Zamalek
— Sococim
16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Kenya Prisons
— Nigerian Customs Service
17:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
MB Bejaia
— Litto
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mayo Kani Evolution
— NC Bejaia
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Al-Ahly Cairo
— Saint-Denis Olympique
21:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Estudiantil Porteno
— 77 FC
01:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Ferro Carril Oeste B
— Ciudad de Buenos Aires B
01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Gimnasia y Esgrima de Ituzaingo
— GEVP
01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nautico Hacoaj
— UNLAM
01:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Union Vecinal General Belgrano
— La Matanza
01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Universitario de La Plata
— Escuela Incorporada Mariano Moreno
01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Italiano
— Gimnasia La Plata
01 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
River Plate
— Estudiantes de La Plata
01 May 01:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Boca Juniors
— Defensores de Banfield
01 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ciudad de Buenos Aires
— UNTREF Voley
01 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lomas Voley
— UBA
01 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
San Lorenzo Almagro
— Ciudad de Campana
01 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Velez Sarsfield
— Ferro Carril Oeste
01 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Defensores de Banfield B
— Harrods
01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Deportivo Moron
— Comunicaciones
01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Galicia
— Atletico Lanus
01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
GEBA
— Deportivo Presidente Derqui
01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Glorias
— Atletico Llavallol
01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Deportivo Sudamerica
— Benito Quinquela Martin
01 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
San Fernando
— CANG
01 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mladost Zagreb
— Dinamo
01 May 19:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kispest
— MTK
01 May 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Hamar
— Afturelding
20:30
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
KA Akureyri
— Afturelding
01 May 19:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
California Los Angeles Bruins
— Fort Valley State Wildcats
19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
California Irvine Anteaters
— Penn State Nittany Lions
21:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Long Beach State 49ers
— Belmont Abbey Crusaders
01 May 01:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Grand Canyon Antelopes
— Ohio State Buckeyes
01 May 03:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Creamline Cool Smashers
— Choco Mucho Flying Titans
09:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Chery Tiggo Crossovers
— Petro Gazz Angels
11:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lyceum Lady Pirates
— Letran Lady Knights
03:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sporting
— Benfica
01 May 19:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dynamo Moscow
— Zenit Kazan
16:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Zenit St Petersburg
— Lokomotiv Novosibirsk
15:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Yenisei
— Kuzbass Kemerovo
01 May 11:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Rio Duero Soria
— Guaguas
03 May 19:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
San Diego Mojo
— Orlando Valkyries
03:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tre Ninh Binh
— Cong An TP Ho Chi Minh
06:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Ben Tre
— Tra Vinh
10:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Quan Doi
— Quan Khu 3
14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Thong Tin Lien Viet
— Ac Quy Tia Sang
08:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tre Ninh Binh
— Thai Nguyen
12:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Berkut
— Sokol
05:20
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Molot
— Vityaz
07:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Payp
— Titany
08:50
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tornado
— Alliance
10:20
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Plamya
— Orly
12:20
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sapfir
— Granat
06:15
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sapfir
— Malahit
08:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|